وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با اعلام اين ‌كه بيماري سالك درحال حاضر جدي‌ترين مشكل بهداشتي شهر زلزله بم است، گفت: براي كنترل اين بيماري، بيماريابي فعال و درمان بيماران هم‌چنان ادامه دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دكتر كامران باقري لنكراني در بازديد از دانشگاه علوم بهزيستي و توان بخشي به خبرنگاران گفت: به علت جابه‌جا نشدن به موقع ضايعات ساختماني در بم، پشه ناقل سالك در اين شهر تكثير پيدا كرده و اين امر موجب گسترش اين بيماري در بم شده است.

وي تصريح كرد: اگر چه وزارت بهداشت با شناسايي بيماران و درمان آنها سعي در كنترل بيماري دارد اما راه‌ حل اصلي، حذف ضايعات ساختماني به نظر مي‌رسد.

وزير بهداشت در ادامه يادآور شد: با اقدامات انجام ‌شده، درحال حاضر وضعيت شهر بم از نظر تعداد مراكز، خانه‌هاي بهداشتي و نيروي انساني نسبت به سال‌هاي پيش از وقوع زلزله به مراتب بهتر شده است، اما هم‌چنان بايد براي جبران خسارت ناشي از زلزله تلاش كنيم.

وي همچنين با بيان اين‌ كه وزارت بهداشت براي كنترل بيماري سالك اعتبار مشخصي را در نظر گرفته است، يادآور شد: از سوي ديگر، دولت نيز يك ‌ونيم ميليارد تومان را براي هزينه‌هاي جاري درمان در بم اختصاص داده است.

لنكراني با تأكيد بر اين ‌كه در بحث بهداشت و درمان، پيشرفت‌هاي مناسبي در اين شهر صورت گرفته، اظهار كرد: در حال حاضر مشكل اساسي بهداشتي اين منطقه، پشه‌هاي ناقل بيماري سالك هستند.

وي افزود: متأسفانه براي از بين بردن اين پشه‌ها در استفاده از مواد سمي به منظور سم‌پاشي گسترده محدوديت وجود دارد. اين در حالي است كه بسياري از ساكنان شهر بم هنوز موفق به تخليه كامل ضايعات ساختماني خود نشدند و اين موجب تكثير پشه‌هاي ناقل سالك شده است.

وزير بهداشت از سوي ديگر به تفاوت نوع اين پشه‌ها در شهر بم نسبت به ساير شهرها اشاره كرد و گفت: احتمال انتقال بيماري سالك از فرد به ‌فرد از طريق پشه‌هاي ناقل سالك در شهر بم بيشتر از ساير شهرهاي كشور است.

تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.