اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

پرستویی: سینمای امروز من زلزله است / حال‌ و روز سینما گفتنی نیست

خبرگزاری فارس: پرویز پرستویی گفت: سینمای من در حال حاضر همین زلزله‌ای است که اتفاق افتاده است. من در این مقطع به هیچ چیزی فکر نمی‌کنم چون این زمان به بحث زلزله اختصاص دارد.

به گزارش فارس، «پرویز پرستویی» در گفت‌وگو با فارس در‌خصوص ایده اولیه برنامه جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای مردم زلزله‌زده آذربایجان شرقی، اظهار داشت: فرقی نمی‌کند که این برنامه برای اولین بار به پیشنهاد چه کسی بوده است، مهم این است که این افراد مثل خانواده خودمان هستند.

* آیا اگر برای اقوام خودمان این اتفاق افتاده باشد سکوت می‌کنیم‌؟

وی در ادامه افزود: اگر خواهر یا برادر خودمان در منطقه‌ای باشد که دچار این زلزله شده باشد آیا سکوت می‌کنیم؟ آیا اگر برای اقوام خودمان این اتفاق افتاده باشد سکوت می‌کنیم‌؟ پس وقتی هم‌وطنانمان نیز در این استان دچار مشکل و زلزله شده‌اند برایمان فرقی نمی‌کند که از خانواده خودمان و یا از هم وطنانمان باشند، باید برای آنان حرکتی کنیم و قدمی برداریم.

* باید بفهمیم مادری که دیگر فرزندی برایش نمانده است چه حالی دارد

پرستویی گفت: باید حال مردی را که تا دیروز وقتی به خانه‌اش می‌رفته است زن و بچه‌اش را می‌دیده و امروز دیگر خانه و زن و بچه‌ای برایش نمانده است، درک کنیم. باید بفهمیم مادری که تا دیروز فرزندانش در کنارش بوده‌اند و امروز دیگر فرزندی برایش نمانده است، چه حالی دارد.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

* ما با وجود مخاطبانمان زنده‌ایم

بازیگر فیلم سینمایی «سیزده 59» در خصوص اعتماد مردم به هنرمندان گفت: این تعامل بین هنرمندان و مردم همیشه وجود داشته است. این اعتماد از آنجایی نشأت گرفته است که در عرصه کاری خودمان همیشه عنوان می‌کنیم که ما با وجود مخاطبانمان حرکت می‌کنیم، زنده هستیم و به نفس گرم آنان است که شور و امید برای انجام کار‌های جدید داریم.

وی در ادامه افزود: مخاطبان ما بسیار هوشیار هستند و به‌خوبی می‌توانند تشخیص بدهند که چقدر هنرمندان در کاری قابل باور هستند. این مسأله از تمام کار‌های هنرمندان مثل رفتار‌های اجتماعی و رفتار‌های روزمره‌شان پیدا است. مردم آن‌قدر هوشمند هستند که حرکت جمع‌آوری کمک‌های مردمی را درک و اقدام آنان را باور کنند و به کمک آنان برای این کار خیر بیایند. این رفتار از انتظار 9 ساعته آنان جلوی سینما مشخص بود. مردم خودشان را در این حرکت سهیم می‌دانند.

* ممکن است از این حرکت سوءبرداشت شود

پرستویی درباره سوء برداشت‌های احتمالی از این حرکت، گفت: ممکن است قضاوت‌ها و سوء برداشت‌‌هایی شود که مردم به هنرمندان‌شان اعتماد دارند و به دیگران ندارند. من نمی‌خواهم وارد این فضا‌ها و این سخنان شوم، فقط می‌دانم که مردم همه جا بوده‌اند و در هر عرصه‌ای به هم‌وطنان خود کمک کرده‌اند.

وی در ادامه بیان داشت: هنرمندان قسمتی از این حرکت خودجوش را برعهده دارند و مردم نیز قسمت دیگری را، که با عشق و به کمک هم، هنرمندان به یاری هم‌وطنان خود آمدند. مانند همه جای کشورمان که مردم به همراهی افراد دیگری مانند ورزشکاران به کمک زلزله‌زدگان شتافتند. فقط هنرمندان نیستند که این کار را انجام می‌دهند، ورزشکاران، موسسه‌های خیره و ... نیز هستند که در حال کمک‌رسانی به مردم هستند.

پرستویی خاطر‌نشان کرد: ما هنرمندان نیز به سهم خودمان وظیفه داریم که احساس خودمان را بروز دهیم و بگوییم متاثر و متاسف هستیم‌. این اتفاق برای خانواده ایرانی افتاده است و باید به هر شکلی که هست به بهترین نحو امدادرسانی شود.

* به تعبیر‌های سیاسی کاری ندارم

این بازیگر سینما در خصوص تعبیر‌های سیاسی از این فعالیت خاطر‌نشان کرد: همه می‌دانیم که کشور ما تحریم است و یا در کشورمان بحران‌هایی را داریم اما با توجه به همه این مسائل اگر فردی سر‌پناهی نداشته باشد و یا گرسنه باشد، آیا ما به آن‌ها کمک نمی‌کنیم؟ آن‌ها جزیی از خانواده ما هستند. نگاه‌هایی امروزه باب شده است که هرکاری که انجام می‌شود از آن تعبیر سیاسی می‌شود و یا قضاوت بدی درباره آن می‌‌کنند. من به این نگاه‌ها و تعبیرات کاری ندارم و سوالم این است که آیا این اتفاق و یا این زلزله برای اولین بار است که در کشور ما رخ می‌دهد؟

وی د ادامه خاطرنشان کرد: زلزله بوئین زهرا، رودبار، بم و ... در کشور ما وجود داشته است و امکان دارد خدایی ناکرده فردا هم دوباره این اتفاق بیافتد، اگر چنین اتفاقی بیافتد در آن شرایط مردم ایران به هیچ چیزی فکر نمی‌کنند جز خانواده‌ای که حداقل نیازش احساس همدلی دیگر هموطنانش است.

* مردم برای دیدن ما نیامده‌ بودند

بازیگر فیلم سینمایی «آژانس شیشه‌ای» گفت: مردم همیشه به هنرمندان‌شان عشق ورزیده‌اند و هنرمندان نیز همیشه گفته‌اند که برای مردم کار و فعالیت می‌کنند. وقتی با هنرمندان برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی به سینما آزادی رفتیم، مردم برای تماشای ما نیامدند بلکه به این علت آمدند تا هم‌پای هنرمندان خودشان در این امر نیکوکارانه شرکت کنند.

* سینمای امروز من زلزله است

پرستویی در خصوص فعالیت‌های جدید خود در عرصه سینما، گفت: سینمای من در حال حاضر همین زلزله‌ای است که به وجود آمده است. من در این مقطع به هیچ چیزی فکر نمی‌کنم چون این زمان به بحث زلزله اختصاص دارد. این مطلب نه تنها برای من بلکه برای خیلی از همکارانم که دیروز از ساعت 3 بعد از ظهر تا 12 شب جلوی سینما ایستاده بودند، وجود دارد.

* احتیاجی نیست من هم بگویم سینما چه احوالی دارد

وی در ادامه افزود: در این مقطع سینمای ایران، مردم اخبار سینمایی را می‌دانند و احتیاجی نیست که من هم بگویم سینما چه احوالی دارد. این موضوعات آن‌قدر گفته شده است که دیگر لطفی ندارد. اخبار سینمایی هم چیزی است که مردم به طور روزمره آن را پیگیری می‌کنند، امیدوارم این اتفاق به شکل خوبی هدایت شود.

بازیگر فیلم سینمایی «آژانس شیشه‌ای» در‌ انتها از مدیریت سینما آزادی تشکر کرد و گفت: تشکر ویژه‌ای از مدیریت و پرسنل سینما آزادی دارم، به دلیل اینکه در این دو روز پذیرایی خوبی از هنرمندان کردند و از همه جهت با هنرمندان در این کار خیر همکاری کردند./فارس

 تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.