دستگیری باند جیب برهای بین المللی در تهران

 

ماموران كلانتری ۱۰۳ گاندی باند جیب برهای بین المللی را دستگیر كردند.به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با مراجعه مردمیانسالی به كلانتری در تاریخ پنجم شهریور ماه سال جاری پرونده ای تحت عنوان «سرقت» پیش روی ماموران گشوده شد.

این فرد با بیان اینكه در میدان ونك پیرمردی از من سوالی در مورد میدان رسالت پرسید به ماموران گفت كه هنگامی كه در حال جواب دادن به سوال این پیرمرد بودم كه پیرمرد دیگری از من سوال دیگری مطرح كرد و پس از مدتی مشاهده كردم كه مبلغ همراهم كه ۸۵۰ هزار تومان بود به همراه اسناد و گوشی تلفنم به سرقت رفته است.

با ثبت این شكایت ماموران دستگیری و شناسایی این سارق یا سارقان را در دستوركار خود قرار دادند و تحقیقات ماموران ادامه داشت تا این كه موارد مشابه دیگری در مورد سرقت در اتوبوس های «بی. آر. تی» به كلانتری ارجاع داده شد.

بررسی كارآگاهان در حالی برای شناسایی جیب بران حرفه ای میدان ونك ادامه داشت كه هر روز تعداد شاكیان و مالباختگانی كه برای دادخواهی به كلانتری مراجعه می كردند افزایش می یافت.

تلاش ماموران كلانتری برای واكاوی زوایای پنهان این پرونده ادامه داشت تا این كه سرانجام ماموران كلانتری در بیست و سوم شهریور ماه با اجرای طرح در ایستگاه های اتوبوسرانی سه عضو این باند سارقان حرفه ای را دستگیر كردند.

با انتقال سارقان به كلانتری و در تحقیقات بیشتر مشخص شد كه سارقان به اسامی «ابوالقاسم» ۶۷ ساله، «غلام علی» ۵۷ ساله و «یعقوب» ۳۶ ساله هر سه دارای سوابق متعدد جیب بری بودند كه بارها از سوی ماموران كلانتری گاندی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده بودند.

به گزارش ایسنا، همچنین در بازرسی بدنی از متهمان مبالغ زیادی وجه نقد كه به صورت حرفه ای در لباس این افراد جاسازی شده بود كشف و ضبط شد.

با انتقال سارقان به كلانتری آنان ضمن قبول بزه انتسابی عنوان كردند كه به صورت باندی در ایستگاه های اتوبوس مستقر شده و در حین سوارشدن به اتوبوس های «بی. آر. تی» از شلوغی استفاده و راه مسافران را سد می كردند.

متهمان در ادامه اعترافات خود با بیان اینكه پس از سرقت اموال مالباختگان اموال را به عضو دیگر باندشان تحویل می دادند معترف شدند اموال مسروقه را در اتوبوس میان اعضای باند دست به دست كرده تا فرد مالباخته در صورت هوشیاری نتواند اطرافیان خود را متهم به سرقت كند.

به گزارش ایسنا، سارقان دستگیرشده علاوه بر وجود سوابق متعدد دارای سوابق سرقت و جیب بری در كشورهای تركیه، یونان و ... هستند كه در تهران نیز داخل اتوبوس های «بی. آر. تی» آزادی، انقلاب و ولی عصر(عج) سرقت های متعددی را انجام می دادند.

در حال حاضر متهمان به همراه پرونده تشكیل شده در اختیار كارآگاهان پایگاه سوم آگاهی تهران قرار دارند.... / خبرگزارى ايسناتاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.