جنایت باند مخوف آدم رباها در باغ گیلاس

 

۷ ماه پس از وقوع جنایت دلخراش در باغ گیلاس، آدم رباهای شرور باند مخوف تهیه و توزیع مواد مخدر یكی پس از دیگری شناسایی و طی درگیری تن به تن دستگیر شدند.

اعضای این باند كه در باغی در اطراف یكی از بزرگراه های تهران مخفی شده بودند، پس از فروش مواد مخدر به یك جوان او را به خاطر بدهی ۳۰۰ هزار تومانی ۲ روز به درخت بسته و پس از ضرب و جرح به قتل رسانده و جسدش را زیر پل انداخته و متواری شده بودند.

رسیدگی به این پرونده زمانی آغاز شد كه بامداد روز ۶ فروردین مردی با مشاهده جسد جوانی در زیر پل مدیریت، موضوع را به مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش كرد و ماموران كلانتری ۱۳۴ شهرك قدس و نیز بازپرس شعبه ۷ دادسرای جنایی تهران در محل كشف جسد حضور یافتند.

با شروع تحقیقات در محل مشخص شد مقتول جوان ۳۰ ساله ای است كه پس از ضرب و جرح شدید به قتل رسیده و عامل یا عاملان جنایت جسد را به زیر پل منتقل كرده و متواری شده اند.

با صدور دستور قضایی از سوی بازپرس شهریاری، جسد برای تعیین علت مرگ و شناسایی هویت به پزشكی قانونی منتقل شد و پرونده این جنایت در دستور كار ماموران شعبه ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

- سرنخ

در حالی كه تحقیقات در این زمینه در پلیس آگاهی آغاز شده بود، زن و مردی با مراجعه به كلانتری ۱۳۴ با ارائه شكایتی عنوان كردند، ساعتی پیش فردی ناشناس با ما تماس گرفته و گفته فرزندمان مجتبی را كشته و جسدش را در زیر پل مدیریت رها كرده است.

زن و مرد شاكی اضافه كردند؛ بلافاصله به پل مدیریت رفتیم اما اثری از جنازه ندیدیم. پسرمان نیز پاسخگوی تماس های تلفنی نیست.

در پی این اطلاعات، آنها با مشاهده عكس هایی كه پلیس از مقتول تهیه كرده بود، پسر خود را شناسایی كردند.

با تحقیق از والدین مقتول، پدر وی به ماموران پلیس آگاهی گفت: روز ۴ فروردین شخصی ناشناس با تلفن همراهم تماس گرفت و عنوان كرد فرزندم مجتبی ۳۰۰ هزار تومان به وی بدهكار است و به همین دلیل او را به گروگان گرفته اند و اگر این مبلغ پرداخت شود، فرزندمان را آزاد خواهد كرد.

شاكی افزود: پس از این تماس در محلی كه فرد تماس گیرنده تعیین كرده بود، حاضر شدم و هنگام غروب ۲ جوان با یك دستگاه خودروی پراید به این محل آمدند و زمانی كه گفتم تا پسرم را نبینم پولی به آنها پرداخت نخواهم كرد، آنها محل را ترك كردند و روز بعد در تماس دوباره گفتند، دیگر نیازی به پرداخت پول نیست چون پسرم را به قتل رسانده و جنازه اش را زیر پل انداخته اند.

درپی این اظهارات و از طریق شماره خودرویی كه پدر مقتول در اختیار ماموران قرار داد، آنها جوان ۱۸ ساله ای به نام حسین را شناسایی و دستگیر كردند.

- رازگشایی از جنایت

متهم دستگیر شده (حسین) در اعترافات خود گفت: ۲ نفر از دوستانم به نام های امین و رضا مرا به باغ گیلاس در حاشیه بزرگراه چمران دعوت كردند و خواستند برای دریافت ۳۰۰ هزار تومان بدهی مجتبی از پدرش، به محل قرار برویم و زمانی كه موفق به دریافت پول از پدر مجتبی نشدیم، بار دیگر به باغ گیلاس برگشتیم.

متهم ادامه داد: امین و رضا، مجتبی (مقتول) را به درختی بسته بودند و وقتی متوجه شدند پدر او پول را پرداخت نكرده، با چوب و سنگ به وی حمله ور شدند و سپس هر سه (امین، رضا و حسین) محل را ترك كردیم و امین به ۲ نفر دیگر سفارش كرد تا مراقب مجتبی باشند.

- مرگ گروگان

متهم اضافه كرد: صبح روز ۵ فروردین ۲ نفری كه در باغ وظیفه مراقبت از مجتبی را به عهده داشتند، به من خبر دادند مجتبی شب گذشته مرده است.

در پی این حادثه امین از چند نفر از افرادی كه در زمینه خرید و فروش مواد مخدر با او همكاری می كردند، خواست جسد را به زیر پل مدیریت منتقل كنند.

- محاصره باغ گیلاس

درپی این اعترافات، ماموران یگان ضربت پلیس آگاهی با محاصره محل، وارد باغ گیلاس شدند كه در این هنگام چند نفر از اعضای باند با شمشیر و قمه به ماموران حمله ور شدند كه در پی این اقدام مجرمانه ماموران نیز با شلیك هوایی ۶ نفر از جمله رضا، یكی از اعضای اصلی باند را دستگیر كردند كه در تحقیق از متهمان معلوم شد، امین ـ سركرده باند ـ از راه كانال آب متواری شده است.

با انتقال متهمان به پلیس آگاهی، رضا (عضو اصلی باند) اعتراف كرد: من و امین از یك سال پیش با مخفی شدن در باغ گیلاس، موادمخدر می فروختیم و مجتبی (مقتول) با خرید موادمخدر، ۳۰۰ هزار تومان به ما بدهكار بود و بابت آن ۶ فقره چك جعلی ارائه كرد كه به همین دلیل او را به گروگان گرفتیم تا مجبورش كنیم بدهی اش را بپردازد.

وی افزود: وقتی پدر مجتبی حاضر به پرداخت بدهی پسرش نشد، ما نیز را با ضرب و شتم به قتل رساندیم.

دیگر متهمان نیز اعتراف كردند به دلیل اعتیاد، نقش محافظ سركرده باند را به عهده داشته اند.

با اعتراف متهمان، سركرده باند (امین) تحت تعقیب قرار گرفت تا این كه پلیس اطلاع یافت وی به جنوب كشور متواری شده و قرار است همراه مقداری موادمخدر وارد تهران شود.

با به دست آمدن این اطلاعات، روز گذشته ماموران مخفیگاه وی را در سعادت آباد شناسایی و پس از محاصره محل، امین (سركرده باند) و یك عضو فراری باند را دستگیر كردند.

سرهنگ محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به این خبر گفت: اعضای این باند مخوف تبهكاری، با صدور قرار قانونی روانه زندان شده اند و در حال حاضر تحقیق در ارتباط با دیگر اعمال مجرمانه اعضای این باند ادامه دارد..../گزارش : جام جم آنلاین تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.