تحقق جهش صادراتی در سال ۸۹

 

معاون وزیر بازرگانی با تاکید بر اینکه جهش صادراتی امسال نیز محقق می شود، گفت: صادرات غیرنفتی در سال جاری به ۲۳ میلیارد دلار می رسد.


بابک افقهی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص پیش بینی آمار صادرات غیرنفتی کشور در سال ۸۹ گفت: آمار صادرات غیرنفتی در ابتدای امسال با بیرون آمدن آمار صادرات فروردین ماه، نشان از این داشت که رکود جهانی و ناشی از بحران مالی جهانی، در ماههای آتی اثرات خود را بر روی صادرات غیرنفتی ما کم می کند.


معاون وزیر بازرگانی افزود: در ماه ابتدایی سال ۸۹، صادرات غیرنفتی کشور حدود ۶۰ درصد رشد داشته است و این امر نشان می دهد که وضعیت نسبت به ابتدای سال ۸۸ بهتر است؛ اگرچه معمولا آمارهای صادراتی در ماههای مختلف، متفاوت است.


وی تصریح کرد: پیش بینی ما این است با توجه به اینکه دولت اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها را در دستور کار دارد و احتمال می رود که اجرای این طرح، بر صادرات غیرنفتی کشور تاثیرداشته باشد، دولت به دنبال تدبیر این موضوع است که کمترین تبعات و آثار را بر روی صادرات غیرنفتی شاهد باشیم و ساز و کارها را به نحوی پیش بریم که حداقل، رشدی که در سال گذشته تجربه شده است با فضاسازی، توجه به زیرساختها و میدان دادن هرچه بیشتر به بخش خصوصی و حمایت از آن، ادامه یابد.


افقهی گفت: پیش بینی ما رشد حداقل ۱۰ درصدی در سال ۸۹ است. البته دولت برای سال جاری بعنوان اولین سال برنامه پنجم، رشد ۱۲.۸ درصدی را پیش بینی کرده است که امیدواریم این سقف نیز در امسال حفظ شود.


رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پاسخ به این سوال که آیا اهداف جهش صادراتی امسال محقق می شود، گفت: تمامی تلاش ما این است که با تلاش مضاعف و کار مضاعف این اتفاق رخ دهد. بر این اساس، پیش بینی می شود که ۲۳ میلیارد دلار و ۱۰ درصد رشد نسبت به سال ۸۸ اتفاق افتد.... /  خبرگزارى مهر

 
تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.