رییس‌جمهور با بیان این‌كه " دولت قانون هدفمند كردن یارانه‌ها را با بررسی دقیق و با گام‌های محكم و همراه با مردم اجرا خواهد كرد" گفت: امیدواریم از ابتدای اجرای این قانون، مردم طعم شیرین آن را بچشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دكتر محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگوی مستقیم تلویزیونی با مردم، هدفمند كردن یارانه‌ها را اقدامی بسیار بزرگ، پرحجم و پیچیده دانست و اظهار كرد: این طرح به دنبال اصلاح و بهبود وضع مردم كشور است و اقدامی كاملاً مثبت به شمار می‌رود. دولت مصمم است این طرح را به اجرا درآورد.

● یارانه‌ها به همه مردم تعلق خواهد گرفت

وی با بیان این‌كه " یارانه‌ها به همه مردم تعلق خواهد گرفت" خاطرنشان كرد: یارانه‌ها به همه مردم پرداخت می‌شود مگر كسانی كه خودشان متقاضی دریافت آن نباشند، البته طبیعی است كه به برخی اقشار باید مبالغ زیادی پرداخت شود.

وی افزود: به بعضی از اقشار از جمله كسانی كه حقوق ثابت دارند و همچنین كارمندان، كارگران، كسبه جزء و كشاورزان حتماً یارانه پرداخت خواهد شد و هیچ‌گونه جای نگرانی وجود ندارد و دولت در این طرح كاملاً همراه با مردم جلو خواهد رفت و تا زمانی كه به نقطه اطمینان‌بخشی نرسد، اقدامی انجام نخواهد داد و این طرح را یك طرح بلند‌مدت می‌داند.

رییس‌جمهور همراهی مردم با این طرح را بسیار خوب و قابل ستایش دانست و گفت: امروز به واسطه همراهی بسیار خوب مردم با دولت تصویر روشنی از وضعیت عمومی مردم در اختیار دولت قرار دارد، كه می‌توان از آن برای برنامه‌ریزی‌های آینده استفاده كرد.

وی خوشه‌بندی را مدل جدیدی در طرح هدفمندكردن یارانه‌ها دانست و گفت: خوشه‌بندی‌ها مبنای پرداخت یارانه‌ها نیست؛ چراكه هنوز دسته‌بندی‌ها نهایی نشده است.

● هدفمند كردن یارانه‌ها یك طرح ملی است

وی تصریح كرد: هدفمند كردن یارانه‌ها یك طرح ملی است و صرفاً اجرای آن بر دوش دولت قرار گرفته است، این طرح به نفع همه ملت است از این‌رو باید دست به دست هم داده و آن را به بهترین نحو ممكن به اجرا در آوریم.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌كه " انقلاب اسلامی متعلق به همه بشریت بوده و از درون اندیشه و عمق جان تاریخ بشریت نشأت گرفته است" گفت: انقلاب اسلامی شعله‌ای است كه خاموش نخواهد شد.

وی با اشاره به این‌كه " حضور ملت ایران در عرصه‌های مختلف مدل زمامداری و سیاست‌ورزی در دنیا را تغییر داده است" اظهار كرد: حضور مردم در ۳۱ سال گذشته تمام معادلات سیاسی و اقتصادی و رسانه‌ای دنیا را زیر سوال برده است.

● ۲۲ بهمن امسال نقطه اوج حضور مردم است

وی ۲۲ بهمن امسال را نقطه اوج حضور مردم دانست و خاطرنشان كرد: تمام اندیشه سرمایه‌داری و نظام سلطه مجدداً نیروی خود را بسیج كردند و در مقابل ملت ایران صف‌آرایی نمودند اما به فضل الهی باز هم شكست خوردند از این رو حضور مردم در ۲۲ بهمن، اعلام مرگ رسمی اندیشه سرمایه‌داری و ضدبشری است.

رییس‌جمهور با بیان این‌كه " امسال شاهد جوشش انسانی در ایران بودیم" تصریح كرد: حضور مردم در ۲۲ بهمن موقعیت اثرگذاری ملت ایران را در دنیا و در مقابل رقبا ده‌ها پله‌ بالا خواهد برد و حضور پرشور مردم تمام معادلات جهان را زیر و رو خواهد كرد.

وی تأكید كرد: جنس صدور انقلاب اسلامی از جنس نور، فرهنگ و نسیم است و نمی‌توان با ایجاد مانع جلوی انتشار آن را گرفت.

وی در پاسخ به این‌كه " ۲۲ بهمن‌ماه یادآور چه چیزی است" گفت: این‌كه تا آخر هستیم.

احمدی‌نژاد دهه فجر را دهه تجدید حیات و ابراز وجود و بازیابی هویت ملت ایران دانست و اظهار كرد: دشمنان در تكاپو هستند كه عظمت ملت ایران را بپوشانند اما بالاخره جنس عظمت ملت ایران نور و سپیده است و تاریكی شب را در هم خواهد شكست.

● هیچ قدرتی در دنیا توان ضربه زدن به ملت بزرگ ایران را ندارد

وی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره ارزیابی خود از استقرار سامانه‌های موشكی در برخی از كشورهای عربی، اظهار كرد: در این هیچ تردیدی وجود ندارد كه سلطه گران به دنبال تسلط در منطقه هستند، البته این‌كه بخواهند علیه ایران اقدام كنند جزء آرزوهای‌شان است، اما این آرزو را به گور خواهند برد؛ چراكه هیچ قدرتی در دنیا توان ضربه زدن به ملت بزرگ ایران را ندارد. امروز ایران بزرگترین قدرت منطقه است.

وی خاطرنشان كرد: دوره تاریخی و پایه‌های ماندگاری غرب به پایان رسیده است و با این‌گونه اقدامات می‌خواهند مشكلات داخلی خود را حل كنند ما از استقرار این موشك‌های هیچ‌گونه احساس خطری نمی‌كنیم آن‌ها جرأت، توان و امكان ضربه زدن با ایران را ندارند و می‌دانند كه اگر اقدامی انجام دادند پاسخ ایران پشیمان‌كننده خواهد بود.

رییس‌جمهور افزود: آن‌ها بیش از این‌كه به تهدید ایران نیاز داشته باشند نیازمند همراهی و تعامل با ایران هستند.

● در موضوع هسته‌یی آماده همكاری در چارچوب منافع ملت ایران هستیم

وی در پاسخ به سوالی در باره موضوع هسته‌یی اظهار كرد: مقایسه كوتاهی از وضع كنونی ما با شرایطی كه ۴ سال پیش درباره فعالیت‌های هسته‌یی داشته‌ایم به روشنی وضعیت ما را نشان می‌دهد. ۴ سال پیش غنی‌سازی در اختیار نداشتیم و امروز به جایی رسیده‌ایم كه هم غنی‌سازی را در اختیار داریم و هم فناوری‌های نوین و جدید را راه‌اندازی كرده‌ایم. امروز دیگر بحث درباره غنی‌سازی یا عدم غنی‌سازی نیست بلكه درباره نوع همكاری‌ و تعامل است.

وی افزود: امروز در چارچوب منافع ملت ایران در موضوع هسته‌یی آماده همكاری و تعامل هستیم و هیچ‌گونه مشكلی وجود ندارد.

● ایران و مصر در كنار هم باشند، صهیونیست‌ها نمی‌توانند جنایت كنند

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره رابطه با دولت مصر اظهار كرد: معتقدیم توسعه روابط بین كشورهای منطقه و كشورهای اسلامی به نفع همه است و چنانچه مصر و ایران در كنار یكدیگر باشند، صهیونیست‌ها نمی‌توانند به راحتی به جنایات خود ادامه دهند و امیدواریم تروئیكا فرصت خوبی باشد كه همكاری‌های ایران و مصر به نفع جهان و ملت‌های اسلامی گسترش پیدا كند.

وی درباره سرنوشت سه آمریكایی كه غیرقانونی وارد مرزهای كشورمان شده‌اند، گفت: این سه نفر به صورت غیرقانونی به مرزهای كشورمان تجاوز كردند و جرم آن‌ها محرز است البته ما از این‌كه كسی زندانی می‌شود ناراحت هستیم اما موضع‌گیری بعضی از دولتمردان آمریكا كارها را خراب می‌كند، امروز تعدادی از ایرانیان در آمریكا زندانی هستند و حتی بعضی از شهروندان كشورمان را از كشورهای دیگر به اسارت گرفته و به آمریكا برده‌اند در حالی كه جرم آن‌ها معلوم نیست. به هرحال گفت‌وگوهایی برای تعیین سرنوشت‌ آن‌ها در جریان است.

 

 

 

 تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.