وزير بازرگاني شرايط نابرابر ميان توليد نان صنعتي و سنتي در معرفي نشدن توانمندي ها و تحقق نيافتن ظرفيت حداکثري واحدهاي توليد صنعتي را موثر دانست و گفت :‌هدفمند سازي يارانه ها به توسعه نان صنعتي کمک مي کند.

 

 

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا،‌"‌مهدي غضنفري‌"‌جمعه شب در حاشيه بازديد از سومين نمايشگاه بين المللي صنعت نان به خبرنگاران گفت :درحال حاضر نان سنتي با استفاده از آرد يارانه اي به قيمت هر کيلو75 ريال، توليد مي شود، حال آنکه واحدهاي توليدکننده نان صنعتي آرد را به قيمت آزاد خريداري مي کنند. لذا در صورت فعاليت حداکثري کارخانه ها و توزيع آرد در شرايط يکسان ، به طور حتم به لحاظ ظرفيت و کيفيت ، برتري نان صنعتي پديدارمي شود .

 

 

‌وزير بازرگاني در ادامه سخنان خود توزيع آرد يارانه اي را يکي از عوامل اصلي به بلوغ نرسيدن توليد نان صنعتي عنوان و تاکيد کرد، با اجراي قانون هدفمند سازي يارانه ها فضاي جديدي در احداث کارخانه هاي توليد نان صنعتي گشوده مي شود .

 

 

به گفته غضنفري ،‌با احداث انواع کارخانه هاي کوچک و بزرگ توليدکننده نان صنعتي در شهرهاي مختلف کشور مي توان واحدهايي با ظرفيت هاي متفاوت راه اندازي و نصب کرد.

 

 

وزير بازرگاني با تاکيد براينکه دولت دهم نسبت به دولت نهم حمايت بيشتري از احداث کارخانه هاي توليدکننده نان صنعتي خواهد کرد، از تعامل اين وزارتخانه با بانک هاي ملت و ملي براي راه اندازي واحدهاي جديد نان صنعتي در کشور خبرداد.

 

 

به گفته وي، وزارت بازرگاني درحال امضاي توافقنامه هايي با سيستم بانکي براي تخصيص سهمي ازتسهيلات به حوزه نان شامل سيلوسازي ‌و احداث کارخانه هاي نان صنعتي است.

 

 

غضنفري ابراز اميدواري کرد، بزودي مسائل ارايه تسهيلات درحوزه آرد و نان حل شده و متقاضيان بتوانند از تسهيلات بانک ها در حوزه هاي مختلف مانند سيلوسازي و احداث کارخانه ها بهره مند شوند.

 

 

وزير بازرگاني درادامه سخنان خود با انتقاد از افزايش ضايعات نان گفت :‌ با حرکت به سمت توليد نان صنعتي با کيفيت بالا و در نظرگرفتن ملاحظات مورد نظر مصرف کننده از نظر حفظ ذائقه، از ميزان دورريز و ضايعات نان کاسته مي شود.

 

 

وي تاکيد کرد، وزارت بازرگاني براي فرآيند هاي مختلف از نگهداري تا توليد نان صنعتي تسهيلات مورد نياز را ارايه مي دهد .

 

 

به گفته وي ،‌ در فرآيند هاي ماقبل توليد نان مثل خريد گندم ،‌آسياب ،‌آرد و سيلوسازي تسهيلاتي در نظرگرفته شده است که اگر اين فرايند ها درست مديريت شود، مي توان گندم برداشتي از مزرعه را با حداقل ضايعات به آرد تبديل کرده و آن را به توليدکننده رساند تا نان صنعتي باکيفيت به متقاضيان عرضه شود .

 

 

غضنفري همچنين گفت که تاکنون 550 ميليارد ريال تسهيلات براي بهسازي نانوايي ها پيش بيني شده که ازاين رقم 60درصد جذب شده و مابقي هنوز استفاده نشده است .

 

 

گفتني است، سومين نمايشگاه بين المللي صنعت نان که از بيست وچهارم آذرماه جاري درمحل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران گشايش يافته بود ،شامگاه جمعه در مراسمي به طور رسمي به کار خود پايان داد .

 

 

 

 تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.