در فیلم های علمی تخیلی ما مواردی را می بینیم که شاید برایمان بسیار عجیب و غیر قابل باور باشد اما برخی از آن ها واقعا وجود دارند و بر روی آن ها کار می شود.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، برخی از محققان برای برآورده کردن آرزوهای انسان دست به کار شده اند و سعی دارند تا برخی از این تکنولوژی های تخیلی را به واقعیت تبدیل کنند و تا حدی نیز موق بوده اند. در ادامه مطلب به سه عدد از این تکنولوژی ها اشاره می کنیم.

القای افکار

شاید شما هم دیده باشید که در برخی ازفیلم های علمی تخیلی فکری را وارد ذهن افراد می کنند و به نظر شما این کار بسیار غیر واقعی جلوه دهد. اما به تازگی دانشمندان توانسته اند این کار را انجام دهند.

3تکنولوژی تخیلی که به واقعیت پیوستند, تکنولوژی تخیلی

در یک تحقیق دانشمندان ازمایشی را بر روی  یک موش انجام دادند و با کار گذاشتن یک تراشه در مغز او توانستند کاری کنند که او کارهای فراموش کرده اش را بازیابی کند. در برخی دیگر از موش ها نیز باعث شد تا حافظه شان افزایش پیدا کند. این تراشه ها در هیپوکامپوس که مرکز کنترل خاطرات کوتاه مدت و بلند مدت است قرار می گیرید.

ضبط کردن خواب

در همه دوران یکی از دغدغه های ذهنی انسان ها خواب هایشان بوده است. بشتر ما دوست داریم بدانیم چه خواب هایی دیده ایم و این که بتوانیم آن ها را ضبط کنیم تا بعدا ببینیم. این مسئله نیز به دست دانشمندان در حال پیگیری شدن است.

3تکنولوژی تخیلی که به واقعیت پیوستند, تکنولوژی تخیلی

دانشمندان این روزها با کمک دستگاه های آم آر آی می توانند تصویرهای ذهنی شما را با تشخیص حرکت خون در مغز نشان دهند. این کار به آن ها کمک می کند تا تصویرهای مختلفی از مغز شما بگیرند و سپس آن ها را در کنار هم قرار دهند و فیلمی از تصورات شما به وجود می آید.

ماشین های مغناطیسی

این روزها در برخی از کشورهای اروپایی از قطارهای مغناطیسی استفاده می شود ولی همچنان رویای ماشین های مغناطیسی در ذهن بیشتر افراد  محققان قرار دارد.

3تکنولوژی تخیلی که به واقعیت پیوستند, تکنولوژی تخیلی

این ماشین ها به صورت مغناطیسی کار می کنند و نیازمند جاده ها و ماشین های مخصوص است که البته تکنولوژی آن همانطور که گفتیم وجود دارد اما تولید ماشین هایی به این صورت برای دانشمندان بسیار سخت است. البته گوگل در حال تست کردن ماشینی در ایالت نوادا هستند که از این تکنولوژی استفاده می کند./مشرقتاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.