اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

توکلی: رفتار رییس جمهور دهن کجی و گردن‌کشی در برابر مجلس بود، لایحه بودجه را تحویل نگیرید/ عثمانی: در برابر رفتار دولت چاره‌ای نداریم، باید دندان روی جگر بگذاریم

توکلی از هیات رییسه مجلس خواست تنها لایحه چند دوازدهم بودجه را از دولت تحویل بگیرد و فردا با حضور رییس جمهور جلسه فوق العاده برای دریافت لایحه کل بودجه تشکیل دهد.به گزارش نامه، اخطارها و تذکرات نمایندگان نسبت به عدم حضور رییس جمهور در زمان ارائه لایحه بودجه 92 همچنان ادامه دارد. در همین راستا نادر قاضی پور نماینده ارومیه در تذکری با انتقاد از این رویکرد دولت در ارائه لایحه بودجه گفت: اگر آقای رییس جمهور می خواست لایحه بودجه را ارائه دهد چرا روز گذشته با خود به مجلس نیاورد و امروز معاون پارلمانی اش آن را به مجلس آورد.

وی تصریح کرد: این رفتار رییس جمهور دهن کجی به خانه ملت است چرا دیروز که رییس جمهور به مجلس آمد نمایندگان دورش جمع شدند تا امروز اینگونه مجلس را تضعیف کند.وی خطاب به نمایندگان گفت: این رفتار رییس جمهور با شما حق شماست!

در ادامه تذکرات و اخطارهای نمایندگان احمدی توکلی نماینده تهران نیز با بیان اینکه از نظر اقتصاد سیاسی اختلاف بین تصمیم گیرندگان برای اقتصاد ملی مضر است، گفت: در قرآن آمده کشمکش نکنید، منازعه نکنید، ششت می شوید وهیبت تان از بین می رود، این اختلافات نیز برای اقتصاد ملی کشور مضر است و ریسک و نااطمینانی را بیشتر کرده و به مردم فشار بیشتری تحمیل می شود.

وی تصریح کرد: در این تردید نیست که نص صریح آیین نامه داخلی رییس جمهور را ملزم نکرده که در هنگان ارائه لایحه بودجه حضور داشته باشد اما چون قانون برنامه پنجم که با رای دو سوم نمایندگان تصویب می شود و قطعیت آن به همان اندازه آیین نامه داخلی است رییس جمهور الزام داشت برای ارائه لایحه بودجه به مجلس می آمد و اطلاعات لازم درباره لایحه بودجه را به نمایندگان ارائه می داد.

وی با بیان اینکه عدم ایفای این مسئولیت ها مشکلات موجود را به کشور تحمیل کرده است، خاطرنشان ساخت:اینکه رییس جمهور بعد از 34 سال این رفتار را دارد نوعی توهین و گردن کشی در برابر مجلس است و مضر برای جایگاه ریاست جمهوری است و جایگاه مجلس را تخفیف می دهد.

توکلی در ادامه پیشنهاد کرد مجلس تنها لایحه چند دوازدهم را اعلام وصول کرده  و فردا مجلس جلسه فوق العاده تشکیل دهد تا با حضور رییس جمهور لایحه کل بودجه را تحویل بگیرد.

نماینده تهران ادامه داد: کشور محتاج آرامش و هماهنگی است، کمر مردم زیر بار گرانی و تورم شکسته است و این رفتارهای نامناسب فشارها به مردم را چند برابر می کند، فرار سرمایه را سبب می شود، سرمایه گذاری ها به تاخیر می افتد و همه اینها ضرر خالص است.

وی از رییس جلسه خواست این پیشنهادش را به رای بگذارد.

محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان نیز با ابراز تاسف از این رفتار دولت، گفت: این رفتار رییس جمهور جای تاسف دارد اما چاره ای نداریم و باید دندان روی جگر بگذاریم./نامه نیوز

 تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.