رییس جمهوری تونس: به مقامات ایران درباره سوریه هشدار دادم

معاون خالد مشعل گفت: اگر ایران بخواهد افکار عمومی جهان عرب علیه این کشور نباشد باید در حمایت از حکومت سوریه تجدید نظر کند.محمد المنصف المرزوقی رییس جمهوری تونس روز گذشته در جریان یک کنفرانس در مرکز " چتم هاوس " لندن به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش عصر ایران رییس جمهوری تونس با اشاره به برنامه هسته ای ایران گفت که کشورش از حق کشورها برای دست یابی به تکنولوژی صلح آمیز هسته ای حمایت می کند اما این حمایت شامل تلاش برای دست یابی به سلاح هسته ای نمی شود.

وی همچنین درباره ماهیت پدیده خیزش های دو سال گذشته در کشورهای خاورمیانه عربی و شمال آفریقا گفت: این خیزش ها هیچ ارتباطی با ایران ندارد و ماهیتی دموکراتیک دارد.

المرزوقی همچنین در ادامه درباره سوریه ضمن تاکید دوباره بر ضرورت کناره گیری بشار اسد از قدرت ، خواستار قطع حمایت های ایران از دولت سوریه شد.

وی با اشاره به اینکه ایران تنها در سوریه منافع ندارد بلکه در کل جهان عربی منافع دارد افزود که در دیدار با محمود احمدی نژاد در حاشیه نشست اخیر در بالی اندونزی و نیز در دیدار با دیگر مقامات ایرانی به آنها درباره سیاست شان در قبال سوریه هشدار داده است.

المرزوقی در ادامه مدعی شد که با ادامه حمایت های ایران از حکومت سوریه مسئولیت همه حوادث این کشور بر عهده ایران خواهد بود.     معاون خالد مشعل: حمایت از حکومت سوریه، افکار عمومی جهان عرب را علیه ایران هدایت می کند

معاون خالد مشعل گفت ایران با حمایت از حکومت سوریه،  افکار عمومی جهان عرب را علیه خود سوق می دهد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، نفر دوم جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: اگر ایران بخواهد افکار عمومی جهان عرب علیه این کشور نباشد باید در حمایت از حکومت سوریه تجدید نظر کند.

موسی ابومرزوق معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در گفتگو با خبرنگاران در دفتر جدید خود در قاهره گفت: موضع ایران در برابر سوریه، موضع نامناسبی است.

خبرگزاری فرانسه در این باره می نویسد: حماس که کنترل منطقه غزه را در دست دارد دفاتر مرکزی خود را از سوریه به قطر و مصر منتقل کرده است. پس از آغاز مخالفت های داخلی علیه حکومت سوریه، حماس از  حمایت از حکومت دمشق خودداری کرد. پس از این دولت سوریه تمامی دفاتر حماس در این کشور را تعطیل کرد.

ایران بر خلاف حماس، به طور کامل از حکومت سوریه و ادامه ریاست جمهوری بشار اسد حمایت می کند.خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس روز چهارشنبه گذشته و پس از پایان جنگ 8 روزه اسرائیل علیه غزه ، از نقش ایران در مسلح کردن گروه های فلسطینی در غزه، تشکر کرد./عصرایران

 تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.