تنباكوي قليان 400 ماده سمي دارد


تنباكوي مصرفي در قليان 400 نوع ماده سمي و سرطان‌زا دارد. تنباكوهاي ميوه‌اي علاوه بر اين 400 نوع سم، مضرتر نيز هستند.
قليان‌هاي ميوه‌اي كه از پوست ميوه تخمير شده با مواد افزودني تهيه مي‌شوند، علاوه بر داشتن اين 400 نوع سم به دليل وجود مواد افزودني موجب آلرژي، آسم و حساسيت نيز مي‌شوند.

هيچ فرقي بين قليان‌هاي با تنباكوي سنتي و ميوه‌اي وجود ندارد، اما قليان‌ با تنباكوي ميوه‌اي به دليل وجود مواد افزودني ضرر بيشتري نيز دارند.

نيكوتين ماده‌اي اعتيادآور است كه در تنباكو وجود دارد، اين مطلب كه چون دود قليان از روي آب گرفته مي‌شود، ضرر ندارد، باور غلطي است كه در اذهان وجود دارد و آب قليان فقط نيكوتين آن را گرفته و كم مي‌كند.

اين در حالي است كه كم شدن نيكوتين باعث مي‌شود فرد قلياني براي تأمين نياز خود قليان بيشتري مصرف كرده و در نتيجه خطرات بيشتر و مضرات زيادتري براي او ايجاد مي‌شود.

عوارض خوش خيم قليان رنكس معده، زخم معده، سوء‌ هاضمه و عوارض بدخيم و خطرات عمده آن شامل انواع سرطان‌ها خصوصاً سرطان مثانه، تنگي نفس، حساسيت و آسم است كه در درازمدت بين پنج تا 10 سال نشان داده مي‌شود.

سيگار در حالت عادي 43 نوع سم و ماده سرطان‌زا دارد كه همراه نيكوتين وارد بدن مي‌شود.

شوك حرارتي و دائمي كه از سيگار به وجود مي‌آيد، وارد حلق شده و باعث مي‌شود سلول‌هاي دفاعي در ناي و ريه بر اثر اين حرارت تخريب شده و در نتيجه نمي‌توانند كار دفاعي و وظيفه خود را انجام دهند و اين مسئله نيز باعث سرطان ريه و ناي مي‌شود.

دسترسي آسان و سريع به سيگار يكي از علل استفاده زياد برخي از افراد از آن است و با استفاده روزانه يك تا دو نخ سيگار طي 10 سال احتمال ابتلا به سرطان دو برابر شده و اگر ميزان مصرف در همين مدت دو برابر شود خطر ابتلا به سرطان هشت برابر خواهد شد.

سيگار موجب آب مرواريد، چين و چروك پوست، زردي دندان‌ها و بيماري‌هاي قلبي و عروقي مي‌شود و نيكوتين موجود در آن نيز در بدن به دليل داشن ميل تركيبي شديدي كه با گلبول‌هاي قرمز دارد، جايگزين واحدهاي اكسيژن در گلبول‌هاي قرمز شده و موجب مي‌شود اكسيژن رساني به بافت‌ها انجام نشود.

وي تغيير رنگ انگشتان، سقط جنين، سرطان رحم در بانوان و تغيير حالت سلول‌هاي جنسي در مردان را از ديگر عوارض مصرف سيگار ذكر كرد.

كشيدن سيگار يك تا دو دقيقه طول مي‌كشد و با مصرف هر نخ سيگار نيز نيم تا يك ليتر دود ايجاد مي‌شود؛ در حالي كه هر وعده كشيدن قليان حداقل نيم ساعت طول كشيده و بيش از 70 تا 100 ليتر دود توليد مي‌كند و به همين دليل استفاده هر وعده قليان برابر با كشيدن 100 نخ سيگار است.

منبع:جام جم

تنباكوي مصرفي, تنباكوهاي ميوه‌اي, سرطان‌زا, ماده‌اي اعتيادآور, سوء‌ هاضمه, زخم معده, سرطان رحم, زردي دندان‌ها, بيماري‌هاي قلبي و عروقي, سرطان رحم, نخ سيگار, بیماری, درمان بیماری, علائم بیماری, انواع بیماری, زردي دندان‌ها, سقط جنين تنباكوي مصرفي, تنباكوهاي ميوه‌اي, سرطان‌زا, ماده‌اي اعتيادآور, سوء‌ هاضمه, زخم معده, سرطان رحم, زردي دندان‌ها, بيماري‌هاي قلبي و عروقي, سرطان رحم, نخ سيگار, بیماری, درمان بیماری, علائم بیماری, انواع بیماری, زردي دندان‌ها, سقط جنين

تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.