ماهاتیر محمد نخست وزیر اسبق مالزی ضمن دفاع از خطوط هوایی این کشور، شرکت بوئینگ را به دلیل ساخت تجهیزات ارتباطی که به سهولت قابل غیرفعال شدن هستند مقصر حادثه هوایی این کشور معرفی کرد.

به گزارش ایرنا، وی روز شنبه از بوئینگ خواست در این مورد توضیح دهد که چگونه سیستم ردیابی و تجیهزات ارتباطی هواپیماهای ساخت این شرکت به سهولت قابل غیرفعال شدن هستند.

وی همچنین از عملکرد خطوط هوایی مالزی حمایت و از گروگان گیری 10 کارمند این خط هوایی در پکن انتقاد کرد.

ماهاتیر گفت: من از این بابت ناراحت هستم که آن ها (خانواده مسافران چینی) به نادرستی مالزی را مقصر می دانند در حالی که ناپدیدشدن هواپیما مربوط به سازندگان آن است.

خانواده مسافران خطوط هوایی مالزی پنجشنبه شب به مدت 10 ساعت مانع خروج 10 تن از کارکنان این شرکت هواپیمایی در یک هتل شهر پکن شدند.

یکی از کارکنان این خطوط هوایی نیز از ناحیه زانو مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

خانواده 153 مسافر چینی پرواز ام.اچ 370 مالزی که 17 اسفند حدود یکساعت پس از برخاستن از باند فرودگاه کوالالامپور و در مسیر پکن ناپدید شد از عدم شفافیت مقامات مالزی در ارایه اطلاعات خشمگین هستند.

این هواپیما با 239 مسافر و خدمه پرواز ناپدید شد و کارشناسان اعتقاد دارند مسیر پرواز به عمد به سمت جنوب اقیانوس هند تغییر داده شده و این هواپیما در این مکان سقوط کرده است.

تاکنونه اثری از این هواپیما بدست نیامده است.

ماهاتیر محمد اظهار تعجب کرده است که چگونه ممکن است با فناوری های پیچیده امروزی نتوان این هواپیما را ردیابی کرد.

نخست وزیر سابق مالزی تصریح کرد: شرکت آمریکایی بوئینگ این هواپیما را ساخته است. یا بویینگ از نظر فناوری در سطح پایینی قرار دارد و یا اینکه هواپیماهای این شرکت ایمن نیستند.

وی اعلام کرد تا زمانی که شرکت بوئینگ توضیحی در مورد غیرفعال شدن تجهیزات ارتباطی هواپیماهای این شرکت ندهد من از این هواپیماها استفاده نمی کنم.

وی همچنین از سکوت بوئینگ در قبال این حادثه هوایی انتقاد کرد و افزود آنها باید در جستجوی هواپیما باشند. شاید این نوع هواپیما نیاز به از رده خارج شدن داشته باشد.

نخست وزیر اسبق مالزی همچنین احتمال خودکشی خلبان را نامحتمل دانست و گفت که کمک خلبان و خدمه به وی چنین اجازه ای نمی دهند.

طولانی شدن مدت زمان ناپدیدشدن پرواز ام.اچ 370 که 50 روز از آن می گذرد و تاکنون اثری از آن بدست نیامده است تاثیرات منفی اقتصادی بر خطوط هوایی مالزی داشته است و این کشور نیز همچنان در تیررس انتقادات داخلی و خارجی قرار دارد.

تاريخ : | | نویسنده : naeimident |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.